1970ndate lõpul tuli päevakorda uus töölõik – infotöö. Seda tööd hakkasid tegema infotöö bibliograaf Hillar Kattai ja vanembibliograaf Helle Valgus.
Infopäev IV keskkoolis 7. aprillil 1981. Ülevaatega uudiskirjandusest esineb Helle Valgus |
Asutustele info saatmisest päästis kirjalik küsitlus infovajaduse kohta. Enamus asutusi vastasid, et ei vaja info saatmist, kuna selleks on neil endil teised võimalused. Pärast sellist „tõestusmaterjali” ei olnud vajadust selle kunstlikult ülesseatud töölõiguga rohkem tegelda. Infopäevi tuli läbi viia küll haridus- ja põllumajandustöötajatele, õpilastele ning huvigruppidele. Kui viimastele oli nende korraldamine vastuvõetav, siis erialainimestele polnud küll midagi sellist pakkuda, mida nad ise paremini ei oleks teadnud.
Helle Valgus infopäevast direktoritele ja õppealajuhatajatele:
„Tallinnast Õpetajate Täiendusinstituudilt tellitud kirjandus osutus üsna aegunuks. Väga piinlik oli uudiskirjanduse pähe kolme-nelja aasta vanuseid raamatuid „tutvustada”, mis ilmselt juba iga koolidirektori lauasahtlis olemas olid”.
Fotopäeva näitus kultuurimajas 25.10.1980 |
Sageli käidi keskkoolides kirjandust soovitamas. Saalitäie õpilaste ees esinedes püüti tutvustada raamatuid, mis noori vähegi köita võisid. Ülevaateid täiendasid alati raamatunäitused ja vahel toimusid ka loengud. Õpilased käisid klasside kaupa raamatukogus teabepäevadel, kus neile tutvustati teatmeteoseid, kartoteeke, kirjandusnimestikke, kunstikirjandust, raamatukogu haruldasi trükiseid, heliplaate, uudiskirjandust.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar