pühapäev, 13. detsember 2020

13. detsember - Arvo Raimo 80

Arvo Raimo

13.12.1940 Viljandi – 14.10.2015 Viljandi
Näitleja

13. detsembril 1940. aastal Viljandis sündinud ja Viljandi 1. Keskkooli lõpetanud Arvo Raimo sattus teatritööle otse koolipingist ja pooljuhuslikult. Esmalt kooli näiteringi juhataja Hilja Varemi kutsel ajutiselt asendusnäitlejaks ning siis juba Karl Adra ja Aleksander Satsi loodud Ugala õppestuudiosse (1957-1960) ja sealt edasi 1960. aastal Ugalasse näitlejaks. Viljandile ja Ugalale jäi Arvo truuks kogu eluks.
 
Arvo Raimo esimeseks rolliks oli Mati Aleks Satsi lavastuses “Kaks abielu”, peagi järgnes kolmeaastane kohustuslik sõjaväeteenistus ning uuesti tööle asudes järgnesid ka esimesed säravad karakterid ja peaosad nii Aleks Satsi kui Heino Torga lavastustes – Enrico “Kasuemas”, Lukaśin lavastuses “Hüva leili!”, Murad “Lõvisarnases”, Rogoźin Dostojevski “Idioodis” jt. Jaan Toominga kunstiliseks juhiks tuleku ja Ugala uue maja valmimisega järgnesid õnnestunud osatäitmised Smuuli “Kihnu Jõnnis” ja Gorki “Põhjas”. 

1986. aastal omistati Arvo Raimole ENSV teenelise kunstniku aunimetus. Sajandi viimasel kümnendil oli Ugala repertuaaris vähe lavastusi, kus Arvo Raimo ei oleks kaasa teinud. Tema viimaste aastate töödest meenuvad teatrisõpradele kindlasti nutikas sir Cecil “Vanast õngitsejast”, särav partnerlus sõber Peeter Jürgensiga Kiviräha näidendis “Vanamehed seitsmendalt”, “Helesinise vaguni” Anton ja suur hulk värvikaid tegelasi erinevatest lastelavastustest. Arvo Raimo viimaseks tööks Ugalas jäi sibulapapa Cipollone ja parun Apelsini rollid “Cipollino seiklustes“ ja veel selgi suvel leidis ta endas jaksu teha kaasa Naval Mulgi Kultuuri Festivalil etendunud lavastuses “Läbi Venemaa”.

 

Viiekümne viie teatriaasta jooksul jõudis Arvo teha üle 200 rolli. Oma töösse suhtus ta kadestamisväärse hasardi ja kirega. Kolleegid Ugalast ja teatripublik jäävad Arvo Raimot mäletama andeka näitleja ning alati rõõmsameelse, abivalmi, sooja ja sõbraliku inimesena.

Allikad:

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar