esmaspäev, 6. aprill 2020

Indrek Hargla. FRENCH JA KOULU TRILOOGIAVot see oli alles magus suutäis. Ning kolmanda osa lõpp oli säärane, et ma ootan neljandat ka. Aga see võib olla muidugi ka sügavalt minu isiklik probleem. See on eesti mees, kelle raamatuid ma loen samasuguse entusiasmiga nagu Vildet omal ajal.Fantaasia ja alternatiivajaloo keerdkäikudesse põimunud Maavald, kus rüübatakse hommikuti üks erutav kama, vitsutatakse ka piruka kõrvale leiba ning iga törlöndi sisse käib kõvasti mugulaid ja hapukapsast, on lihtsalt vaimustav.

See sarkastiline ja sõnamänguline huumor ning stereotüüpse absurdsuseni arendatud tegelaskujud, ihne burgundlasest ori French ja tema arbujast peremees Koulu. Libahundineiu Nell ning tammelugejast (st. raamatupidaja) luuletaja Imbi. Vahvad sõnad, nt. mugulad, konfrontatsioone, gasoliin, kultuuripanoptikum, atakeerima, amuurne, sakvuajaaž, konspireerima… Puudu pole ka salaühingud ning romantika.

Iga sõna on nagu kompvek, mis turgutab rutiini vajunud meeli, loob uusi seoseid ammu-unustatu ja uudse vahel. Soovitan soojalt!Raamatuid luges: Veronika Raudsepp Linnupuu
Raamatuga saab tutvuda: ilu- ja teabekirjanduse saalis (2. saal)
Link raamatutele andmebaasis Urram:
1. osa: French ja Koulu https://www.lugeja.ee/record/1365983
2. osa: French ja Koulu Tarbatus https://www.lugeja.ee/record/416061
3. osa: French ja Koulu reisid https://www.lugeja.ee/record/1909226

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar